+48 512 353 686

Menu

Informacje dot. makijażu próbnego

Drogie Panie

 

 

w związku z powtarzającymi się pytaniami podczas kontaktu z Wami, postanowiłam napisać „mini poradnik” jak przygotować się do wizyty u wizażysty. Niby temat wydaje się być mało ważny, wielokrotnie powtarzany, ale napiszę jak wygląda to z mojego doświadczenia i praktyki.

 

  1. Wybór terminu

Jeśli Twoja skóra tryska zdrowiem, masz wybrane miejsce, suknię oraz kolorystykę czy motyw ślubu – zapraszam serdecznie na makijaż ok. miesiąca/dwóch przed ślubem. Bez powyższych składowych ciężko będzie mi zaproponować makijaż idealny. Idealny to wg. mnie taki, który będzie podkreślał nie tylko Twoją urodę i osobowość, ale będzie tzw. wypadową wszystkich składowych stylizacji oraz idealnie dobrany kolorystycznie czy do charakteru imprezy.

Jeśli jednak nie masz pomysłu, nie możesz się zdecydować na stylizację czy masz problemy ze skórą – zapraszam wcześniej ok. pół roku do 3 miesięcy przed ślubem na konsultacje.  Jesteśmy w stanie wtedy zdziałać cuda – nie tylko same, ale z pomocą specjalistów, z którymi na stałe współpracuję. Czy jest to dietetyk, dermatolog lub też wykwalifikowana kosmetolog – są to profesjonaliści, na których się nie zawiodłam i których mogę polecić z czystym sumieniem.

        2. Wybór pory dnia

Najlepiej umówić się do mnie na makijaż w ciągu dnia, ponieważ możecie  przetestować go i ew. wszelkie niewiadome mają szansę „wyjść” na światło dzienne podczas noszenia. Zobaczycie jak makijaż układa się na twarzy, jak się utlenia (niestety nie zawsze moje zapewnienia tuż po wykonanym makijażu do Was przemawiają)  i czy czegoś nie trzeba wzmocnić lub przyciemnić.

Może uda Wam się umówić także wizytę u fryzjera czy przymiarkę sukni – będziecie miały możliwość zobaczenia się i ew. zastanowienia czy coś trzeba jeszcze zmienić. A może randka z narzeczonym lub impreza z przyjaciółmi? To też dobry pomysł na spożytkowanie naszego spotkania.

Jeśli chcecie umówić się popołudniu czy po pracy, to musicie zdać sobie sprawę z tego, że cera po całym dniu jest po prostu zmęczona, a dodatkowy demakijaż nie tylko wydłuży nasze spotkanie (cera musi chwilę odpocząć po takim zabiegu), ale też nie da pełnego obrazu, jak makijaż wykonany na czystej i wypoczętej skórze. Oczywiście wybór zależy od Ciebie – ja się dostosuję.

        3.  Jak się przygotować?

Idealnie jest wtedy, kiedy przyjeżdżasz bez makijażu, z wypoczętą i nawilżoną (jak na codzień) skórą. Stan Twojej skóry bez makijażu dużo mi powie. Nie nakładaj proszę przed samym makijażem żadnych tłustych i mocnych maseczek, ponieważ w zależności od składu, niekoniecznie będzie kompatybilna z moimi kosmetykami kolorowymi – chodzi o to, aby makijaż nie spłynął, ani się nie zważył. Posiadam odpowiednie i sprawdzone kosmetyki, więc nie ma się czym przejmować. Jeśli chcesz zrobić sprawdzony peeling czy maseczkę to bardzo proszę zrób to dzień wcześniej.

Wydepiluj brwi – najlepiej u profesjonalisty. Idealny łuk brwiowy nadaje twarzy rysy i ma znaczenie na nasz odbiór wizualny. Jeśli będą nazbyt łukowate – będzie wydawać się, że jesteś ciągle zdziwiona, a nazbyt kanciaste – zła.  Ja oczywiście je wystylizuje, zagęszczę itp., natomiast sama depilacja powinna być wykonana wcześniej. Jeśli masz problemy z nadmiernym owłosieniem (np. wąsik), zrób to także odpowiednio wcześniej (tak jakbyś robiła to przed ślubem). Sprawdzisz wtedy czy skóra odpowiednio zareaguje i czy nie będzie problemu przed ślubem. Proponuję zrobić to 2-3 dni przed planowaną datą makijażu, aby ewentualne podrażnienia mogły ustąpić. Jeśli nie masz tego problemu lub nigdy wcześiej tego nie robiłaś - to nie jest konieczność :)

Możesz ubrać  na siebie coś jasnego, ponieważ będzie miało to znaczenie w odbiorze makijażu. To jaki kolor masz na sobie jest o tyle ważne, gdyż odbija się na twarzy - dlatego jeśli chcesz wyobrazić sobie makijaż w sukni, tak będzie po prostu łatwiej.

Jeśli jesteś przeziębiona, masz katar czy opryszczkę – po prostu odmów wizytę. Dla mnie ma problemu,  nawet jeśli odwołasz nasze spotkanie tego samego dnia. Nie będziesz czuć się komfortowo wycierając ciągle nos – tym samym ścierać makijaż, ani z pewnością nie chcesz mnie zarazić (mam rodzinę, dziecko, klientki). Jeśli natomiast masz opryszczkę, duże problemy skórne (liszaje czy inne dermatologiczne przypadłości), zapalenie spojówek czy chore oczy,  będę musiała zakończyć spotkanie. Mam nadzieję, że rozumiesz, że nie mogę narażać siebie ani innych klientek – jestem odpowiedzialna i szanuję Ciebie oraz higienę pracy.

Jeżeli jesteś w trakcie zabiegów kosmetycznych, kuracji złuszczających czy innych doświadczeń kosmetologicznych – przyjdź do mnie proszę po. Twoja cera będzie wyglądać olśniewająco w moim makijażu.

           4.  Cała reszta

Na makijaż próbny należy zarezerwować ok 2 godzin. Może wydawać Ci się długo, ale wiedz, że przy pysznej kawie, rozmowach o urodzie i ustaleniach Twojego wielkiego dnia,  czas płynie bardzo szybko.  Poza tym, nie lubię pracować w pośpiechu i uważam, że nasze spotkanie ma być celebracją Twojego czasu wolnego, a także nauką od siebie na wzajem.

Zapraszam Cię serdecznie do mojego Atelier w Gdańsku – w zakładce KONTAKT znajdziesz instrukcję, jak łatwo do mnie dojść czy dojechać. Oczywiście w dniu ślubu dojadę do Ciebie jeśłi jest taka potrzeba.

 

Pozdrawiam serdecznie i nie mogę doczekać się naszego spotkania,

Z miłością, Magda